У день народження Андрія Кузьменка відбувся симфонічний концерт «Шампанські очі» у Львівському ботанічному саду

22
08
2019

У день народження Кузьми Скрябіна у Львівському ботанічному саду  FRESHPR спільно з управлінням туризму та курортів ЛОДА вперше провели концерт симфонічно-естрадної музики під відкритим небом. Особливу локацію вибрали для особливої події – атмосферного звучання програми «Шампанські очі» – естрадно-симфонічної версії хітів Андрія Кузьменка у виконанні оркестру під керівництвом відомого українського диригента Миколи Лисенка. Концерт зібрав 1,5 тис. глядачів, серед яких рідні і друзі співака та його палкі шанувальники.

Хто для нас Андрій Кузьменко

На Львівщині щиро пишаються тим, що непересічна постать – Андрій Кузьменко – був уродженцем краю.

«Андрій Кузьменко був і є культовою особистістю, патріотом та людиною, чия творчість надихає, а вчинки є прикладом для інших. Концерт «Шампанські очі» у Ботанічному саду – це шана його таланту та нагода перенестися у світ творчості Андрія, яку дійсно цінують і люблять в Україні, а особливо вдома – на Львівщині.

Я думаю, що усі погодяться з тим, що Андрій був тією людиною, яка не знала обмежень та кордонів. Він був впевненим, не боявся і міг назвати речі своїми іменами. Усі ви погодитеся, що на сьогодні він залишається найбільш глибоким співаком української естради, який вмів своїми текстами висвітлити те, що є у нашій державі. Андрій є зразком того, ким треба бути, є прикладом для інших»– зазначив голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.

Святкування Дня народження – радісне і феєричне

«Це було феєрично. Усі, хто відвідав концерт, – у захоплені. Надзвичайна локація і публіка. Я й досі під враженнями», – зазначила мама співака та ідейна натхненниця проекту Ольга Кузьменко.

Створенню програми «Шампанські очі» передувала копітка підготовча робота: для оркестру склали партитуру, а диригент Микола Лисенко залучив музикантів, які крім майстерності виконання класичної музики мають досвід виступів з естрадними виконавцями. Між репетиціями музиканти ближче знайомилися з творчістю і життєвим шляхом самого Андрія, читали його книги та розповіді про нього.

Головною особливістю програми «Шампанські очі» є те, що вона дарує відчуття щастя слухачам.

«Через те, що не звучать тексти пісень, забирається драматизм андрієвого тексту. Натомість маємо ніжне обігрування тем його хітів «Мам», «Люди як кораблі», «Шампанські очі» в естрадно-симфонічному жанрі, у стилі француза Поля Моріа. Інструменти звучать легко і радісно, і це передається публіці», – розповіла Ольга Кузьменко.

За її словами, акцент зробили власне на святкуванні Дня народження Андрія. Ведучі Мар’яна Романяк і двоюрідний брат співака Михайло Лазор, та диригент розповідали гостям цікаві історії про життя Андрія. А у другій частині вечора усі змогли дати того драйву, який він сам любив: у супроводі з відео його концертного виступу хором співали веселих коломийок.

Ольга Кузьменко зазначила, що концерт «Шампанські очі» у Львові став чудовим фіналом проекту. Упродовж року відбувся тур 15 містами України, проте, за оцінкою самої Ольги Кузьменко, він був не достатньо поміченим.

«Ми не мали достатньої спонсорської підтримки, було мало реклами, тому тур виявився малопомітним. І саме у Львові «Шампанські очі» досягли апогею. Я вдячна голові Львівської ОДА Маркіяну Мальському, начальниці управління туризму та курортів ЛОДА Наталії Табаці, компанії FRESHPR, усім, хто працював над організацією концерту, за підтримку, розуміння та професіоналізм», – сказала вона.

Творчість Андрія достойна симфонічної оправи

Диригент Микола Лисенко розповів, що і він, і музиканти з особливим хвилюванням очікували виступу у Львові.

«Для виступу у Львові запросили оркестр у повному складі, 24 особи. Тут ми відчули величезне піднесення: проходячи повз афіші славетних фестивалів, серед яких і афіша «Шампанських очей», відчуваєш, що Європа не за тисячі кілометрів, а дійсно є твоїм домом. Для репетицій нам надали сцену Львівської національної філармонії, де акустика викликає щире захоплення. Львівська гостинність спрацювала, – ми повністю поринули у творчість. Напевне, цей виступ був найкращий з усіх «Шампанських очей». Музиканти відкрили душу, бо головною мотивацією було стати дотичним до цієї атмосфери, до цього дійства», –розповів Микола Лисенко.

Він вважає, що львівську публіку вдалося здивувати навіть попри те, що львів’яни добре обізнані в оркестровій музиці, та дуже люблять і шанують Андрія Кузьменка.

«Перед концертом я помічав певний подив. Багато хто, здається, не усвідомлював, як можна поєднати творчість Андрія та оркестрово-симфонічне звучання. Чомусь ми не дивуємося, коли звучать рінгтони з мелодій авторства Йоганна Крістіана Баха чи Вольфганга Амадея Моцарта, але уявити нашого сучасника, земляка, людину, яка перевернула світ української рок-музики та залишила непересічний відбиток на нашому спільному шляху, у такому звучанні може не кожен. Проте результат переконав: творчість Андрія Кузьменка, його система образів, звертань, його внутрішній світ є достойними того, щоб бути у такій симфонічній оправі», – сказав він.

Концерт вдалося підготувати усього за місяць

Підготовка до заходу відбувалася у дуже стислі терміни, реалізувати задум допомогла особиста вмотиваність організаторів, любов і шана до Андрія Кузьменка.

«Батьки Андрія прийшли у ЛОДА з чітким баченням, що спільно ми можемо провести подію на належному рівні. Апелювати про роль і важливість постаті Андрія у житті українців потреби не було, ми одразу порозумілися.

17 липня Маркіян Мальський дав нам старт, а 17 серпня відбувся концерт. Зазначу, що захід з обласного бюджету не фінансувався, проте голова ЛОДА Маркіян Мальський не лише організаційно, але й фізично дав старт проекту. Він допоміг знайти нам двох партнерів і стартувати з продажем квитків.

До підготовки заходу ми залучили компанію FRESHPR, з якою маємо позитивний досвід організації конференційних і різних подієвих заходів. Під час спільного мозкового штурму придумали локацію, концептуальне наповнення заходу. Ідеї з’являлися блискавично, бо ми усі добре знайомі з творчістю Андрія, знаємо і любимо його пісні.

Загалом, цей захід вдалося реалізувати завдяки тому, що кожен, до кого ми звернулися – і виконавці, і партнери, хотів зробити особистий внесок у цей проект, робив це з любов’ю, з душею. Це допомогло покрити витрати на концерт. Зокрема, у Ботанічному саду нам надали 50-відсоткову знижку з оренди, а управління ДСНС Львівщини надало генератор для обігріву. Ми вдячні усім партнерам. Завдяки такому дружньому ставленню вдалося організувати це свято», – розповіла начальниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталія Табака.

«Ми щасливі і горді тим, що Андрій був вихідцем з Львівщини. Багато мандрівників полюбляють відвідувати місця, пов’язані із відомими особистостями. Під час концерту відбувалася онлайн-трансляція, за якою стежило дуже багато людей. Сподіваємося, що ця подія стане додатковим стимулом відвідати Львівщину», – додала вона.

Чому обрали саме Ботанічний сад?

Зазначимо, спочатку Ольга Кузьменко пропонувала провести кілька концертів «Шампанські очі» у замках Львівщини, щоб привернути увагу до туристичного потенціалу краю. Проте подвір’я замків не можуть вмістити достатньої кількості гостей, тому почали шукати іншу локацію. Ідея провести концерт у Ботанічному саду у Львові виявилася оптимальною.

«У Ботанічному саду у той вечір панувала дуже тепла і гармонійна атмосфера. Це показує, що локація для проведення таких заходів обрана вдало. Ми задоволені, сподіваємося відвідувачі не менше. Усі колекції саду є у такому ж доброму стані, як були до проведення концерту. Це вдалося, оскільки підготовка була дуже ретельна, спільно з організаторами ми продумували усе до найменших дрібниць.

Ботанічний сад має досвід проведення Днів відкритих дверей, коли приходить по кілька, навіть 10-20 тис. людей, тоді дійсно буває перевантаження. Тут же була прогнозована кількість відвідувачів. Ботанічний сад готовий стати майданчиком для проведення камерних концертів класичної, джазової музики. Такий досвід має багато європейських ботанічних садів», – розповів директор Ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка Андрій Прокопів.

Креативність, ентузіазм, партнерство

«Мені ще досі складно повірити, що ми це зробили, і задум втілився уповні. Вечір був дуже емоційний, зачаровувала домашня атмосфера. Тему «Шампанських очей» розкрили вхідними келихами ігристого Fragolino Fiorelli, дякуючи компанії Regno. Усіх пригощали улюбленим печивом Андрія «22 кулаки борошна», яке вкладаючи частинку себе ночами пекла Олександра Мелекесцева, мама однієї з колег Наталії Табаки. Спрацювала ідея із дрес-кодом: чимало гостей пам’ятають слова Кузьменка «Яка різниця, скільки років твоїм кедам, якщо ти гуляєш у них Парижем!?», і таки прийшли у кедах. Слідуючи книзі Андрія «Я, Побєда, Берлін» для фотозони привезли автомобіль «Побєда». Його надав львівський реставратор Максим Кутлик. Це дало можливість ще більше перенестися у світ творчості співака», – розповіла керівник проекту у компанії FRESHPR Наталія Фуглевич.

За її словами, компанія має великий досвід організації різноманітних подій, проте проект підготовки масштабного концерту – вперше. Тому до співпраці залучили професіоналів – концертну агенцію «Промоушнс». Вони взяли на себе усе: від технічного оснащення сцени, до промоції та продажу квитків, і виконали завдання на 100%. Фудкорт для події забезпечив холдинг емоцій «!FEST». Також необхідно було подбати про прийом оркестру. Цим займалися туристичний оператор «Примавера Люкс», ресторан Buon Gusto, а спонсорський внесок компанії Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» дозволив майже повністю покрити гонорари для них.

«Ми щиро вдячні усім партнерам у проведенні концерту «Шампанські очі», бо усі спільно змогли виказати нашу любов і шану Андрієві Кузьменку», – додала Наталія Фуглевич.